Collectedoel 6 maart: Noodhulp Oekraïne 

 

Waar we bang voor waren, is gebeurd: het is oorlog in Oekraïne. Dit betekent onbeschrijflijk leed voor de mensen daar. Ons hart gaat naar hen uit! Kerk in Actie werkt al jarenlang samen met kerken en christelijke organisaties die de meest kwetsbare mensen in Oekraïne helpen. Zij hebben onze steun harder nodig dan ooit. Natalia Shalata van partner LEF: “We blijven alles doen wat we kunnen om mensen hier te helpen.” Help mee!Alles is onzeker Kerk in Actie staat in nauw contact met de partners in Oekraïne. Natalia Shalata van partner LEF, een jongerenproject van de Grieks-Katholieke kerk dat de ontwikkeling van sociale projecten in heel Oekraïne ondersteunt, is erg bezorgd. “We hebben al weken te maken met aanvallen van hackers, desinformatie en provocaties. Met de Russische inval van vannacht is alles heel onzeker geworden, voor ons allemaal. Zo’n grootschalige aanval hadden we niet verwacht, heel Oekraïne wordt geraakt door de aanvallen. Vliegvelden zijn bestookt, we horen van dodelijke slachtoffers. Een vreselijke situatie. Kerk in Actie houdt de situatie bij LEF nauwlettend in de gaten. “We blijven verbonden en leven met hen mee in deze inktzwarte tijd. In tijden van oorlog komt het eropaan dat je samen bidt om vrede.” 

Uw gift kunt u overmaken op bankrekeningnummer van Diaconie Prot. Gem. Lieren-Beekbergen, NL05RABO0306001888 o.v.v. Noodhulp Oekraïne.

Hartelijk dank namens de Diaconie: Tineke, Rina, Hennita