Collectedoel voor 25 september

25 september: Medische zorg voor ieder mens: Mercy Ships 

De visie van Mercy Ships is om ziekenhuisschepen in te zetten om levens te veranderen en landen te dienen. Hun missie is dat ze ernaar streven het model van Jezus te volgen, om hoop en genezing te brengen naar de vergeten armen. 

Mercy Ships begon met een droom: ziekenhuisschepen bemand met vrijwilligers die de armste landen van de wereld helpen door medische zorg te bieden. Gods liefde op een praktische manier aan de allerarmsten laten zien. Door de jaren heen heeft Mercy Ships met een handvol schepen meer dan twee miljoen mensen in ontwikkelingslanden geholpen met medische operaties en ontwikkelingsprojecten. En elke dag, met elke operatie, elk patiënt, brengen we die droom in vervulling. Op dit moment hebben we twee ziekenhuisschepen in de vaart – de Africa Mercy en de Global Mercy, het grootste particuliere varende ziekenhuis ter wereld. Beide schepen zijn speciaal ingericht om mensen in de armste landen in Afrika te helpen. Medische programma’s die ze uitvoeren: Mond-kaak- en aangezichtschirurgie, Reconstructieve plastische chirurgie, Algemene chirurgie, Fisteloperaties, Tandheelkunde, Palliatieve zorg, Orthopedie, Oogoperaties. Daarnaast verzorgen ze: training lokaal medisch personeel en Landbouwcursussen. Uw gift kunt u overmaken op bankrekeningnummer van Diaconie Prot. Gem. Lieren-Beekbergen, NL05RABO0306001888 o.v.v. Mercy Ships. Hartelijk dank namens de Diaconie